Божиковецький навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Деражнянської районної ради

Історія школи

В 1887 році в селі Божиківці була відкрита церковно-приходська школа. Спочатку вона була однокласною, в якій навчалося біля десятка  дітей, а пізніше реорганізована в трьохкласну школу.   У звітах Подільської єпархіальної ради за 1890-1891  навчальний рік церковно-приходська школа Божиковець відзначалась як одна з кращих у Летичівському повіті.

Зі спогадів вчительки Шевчук Надії Василівни встановлено, що до виникнення школи, дітей сільських багачів учили піп і дяк в своїх домівках. Прізвище останнього вчителя-дяка було Ковальов.    Школа являла собою просту селянську хату з двох кімнат.

На межі ХІХ-ХХ ст. на селі було письменних біля 5% всього населенняУ 1923 році під школу було віддано будинок попа. Всі чотири класи навчала вчителька Шевчук Н.В.

У 1929 році було відкрито 5 клас, а поступово 6, 7, під які було відведено новозбудоване панське приміщення .

У 1934 році було відкрито 8 клас.

В 1935 році – 9  клас, в 1936 – 10 клас, які розмістилися у  колишньому панському будинку.

У 1937 році відбувся перший випуск Божиковецької середньої школи, в кількості 30 учнів.

На 1940 рік Божиковецька середня школа нараховувала 434 учнів, яких навчали 19 вчителів.

Діяльність школи на час окупації була призупинена. На початок 1960-1961 навчального року в школі навчалося 386 дітей, працювали 32 вчителі.